Informacja dla rolników poszkodowanych w wyniku suszy - Termin składania wniosków do 3 lipca 2018 roku!

21-06-2018

Termin składania wniosków do 3 lipca 2018 roku! Szanowni Rolnicy Gminy Kolno ! Uprzejmie informuję, że została powołana komisja do spraw szacowania strat w gospodarstwach rolnych na obszarach dotkniętych suszą. W przypadku...

Czytaj więcej

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
Poprzedni Następny

Zapraszamy na Dożynki do Lachowa

09-08-2018

Jóżef Bogdan Wiśniewski, Wójt Gminy Kolno i Stanisław Wiszowaty, Starosta Kolneński oraz Centrum Kultury Gminy Kolno zapraszają na Dożynki Gminno - Powiatowe, które odbęda się 26 sierpnia 2018 r. w...

Czytaj więcej

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego

06-08-2018

Wójt Gminy Kolno zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego, który powstawał w Parafii pw. NSJ w Łosewie, oraz na spotkanie z jego reżyserką Panią Grażyną Kędzielawską 12 sierpnia o godz. 19.00...

Czytaj więcej

O programie "Dobry start" w naszej gminie

01-08-2018

Od dzisiaj wnioski o świadczenie „Dobry Start” można składać drogą tradycyjną (papierową) osobiście lub za pośrednictwem poczty. Co media mówią o realizacja programu, który ruszył 1 lipca w naszej gminie...

Czytaj więcej

Jak przetrwać upały

31-07-2018

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa podlaskiego. Od godz. 14.00 dnia 31.07.2018 do godz. 18.00 dnia 01.08.2018 r. prognozuje się upał/1. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C...

Czytaj więcej

1,5 mln zł dotacji dla Gminy Kolno

25-07-2018

Wójt Józef Wiśniewski 24 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy szkoły w Lachowie. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  Gmina Kolno otrzyma...

Czytaj więcej

W Kumelsku jest jedno z najbezpieczniejszych gospodarstw w województwie

18-07-2018

Drugie miejsce przyznano Państwu Milenie i Kamilowi Chodnickim z Kumelska w rozstrzygniętym dziś w Białymstoku wojewódzkim etapie Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Gratulacje laureatom w imieniu Wójta Gminy Kolno składał...

Czytaj więcej

II Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia za nami

17-07-2018

Kilkanaście zespołów z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego, a także polonia białoruska – tak statystycznie można podsumować II Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia.  Koncert w Czerwonem, który odbył się...

Czytaj więcej

Wyjazd grupy projektowej „Równać Szanse” do Łomży

17-07-2018

Choć świętowanie zakończenia projektu „Tu moje miejsce, tu jest mój dom” miało miejsce 11 lipca to nazajutrz młodzież z grupy projektowej w asyście opiekunów udała się do Łomży. Na początek...

Czytaj więcej

Świętowanie zakończenia projektu "Tu moje miejsce, tu jest mój dom"

13-07-2018

W sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem 11 lipca 2018 r. odbyło się świętowanie zakończenia projektu "Tu moje miejsce, tu jest mój dom" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w...

Czytaj więcej

Półkolonie letnie w gminie Kolno

11-07-2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem w porozumieniu z Krajową Radą Izb Rolniczych prowadzi w dniach 2-12 lipca półkolonie dla 50 dzieci z Czerwonego, Janowa i Wykowa. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki...

Czytaj więcej

Ankieta dla Mieszkańców regionu

06-07-2018

Szanowni Państwo – zapraszamy do wypełnienia ankiety skierowanej do: Beneficjentów, Członków Stowarzyszenia LGD „Kraina Mlekiem Płynąca” oraz mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza gmin: Mały Płock, Nowogród, Turośl, Zbójna, Grabowo, Stawiski...

Czytaj więcej

Zapraszamy na Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia

06-07-2018

Już 15 lipca na scenie przy szkole w Czerwonem, w gminie Kolno, województwo podlaskie, różnorodność Podlasia zaprezentują zespoły działające przy o ośrodkach kultury w regionie oraz z Litwy i Białorusi...

Czytaj więcej

Dzięki dotacji wyposażymy dwie świetlice

05-07-2018

Umowę na dofinansowanie projektu pt. „Doposażenie świetlic wiejskich w Filipkach Małych i Gromadzynie Wykno” podpisali 4 lipca w Białymstoku wójt Józef Wiśniewski i skarbnik Halina Boryszewska z członkami zarządu województwa...

Czytaj więcej

Przebudowa drogi w Obiedzinie

05-07-2018

Umowę na przebudowę drogi gminnej we wsi Obiedzino podpisał z wykonawcą Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. Zadaniem firmy Żwirownia usługi ziemno – budowlane z miejscowości Jagodne  będzie przebudowa odcinka drogi...

Czytaj więcej

Zapraszamy na koncert do Zabiela

04-07-2018

Już w niedzielę 8 lipca o godz 9.00 w Kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu w ramach XXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża odbędzie się wyjątkowe...

Czytaj więcej

Mamy dotację na rozbudowę szkoły w Lachowie!

04-07-2018

Blisko 1,5 mln zł dofinansowania otrzyma Gmina Kolno na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Lachowie o przedszkole , w którym powstanie 50 miejsc dla przedszkolaków.  – Pieniędzy na tą niezwykle ważną...

Czytaj więcej

Absolutorium dla Wójta Gminy Kolno

03-07-2018

29 czerwca Rada Gminy Kolno jednogłośnie zagłosowała za  udzieleniem absolutorium Wójtowi Gminy Kolno z tytułu wykonania budżetu gminy za 2017 rok. Na tej samej sesji  radni, zgodnie z rozporządzeniem Rady...

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konsultacjach

03-07-2018

Wójt Gminy Kolno zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w obrębie wsi Czerwone i Kozioł. Propozycje, opinie i uwagi można wnosić w formie elektronicznej - szczegóły...

Czytaj więcej

Przedsiębiorcy

money icon

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące działalności gospodarczej

Czytaj więcej

Odpady komunalne

trash icon

Tutaj znajdziesz informacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi

Czytaj więcej