Czytaj więcej: CKGK gospodarzem jedynego w powiecie spotkania informacyjnego

Damian Dworakowski z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku wyjaśniał dziś w Czerwonem szczegóły II edycji konkursu „Zapraszamy do Gry – Lokalne Projekty Edukacji Kulturowej” realizowanego w ramach projektu Podlaski Pomost Kultury. Spotkanie współorganizowane przez Centrum Kultury Gminy Kolno było jedynym tego typu w powiecie kolneńskim. Jego uczestnicy będą mogli ubiegać się o dotację do 12 tys zł na realizację projektów. Termin  nadsyłania wnisoków mija 28 maja. Więcej szczegółów TUTAJ

Czytaj więcej: CKGK gospodarzem jedynego w powiecie spotkania informacyjnego

Czytaj więcej: Imformacja o naborze wniosków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Kraina Mlekiem Płynąca” ogłosiło nabór wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na operacje z zakresu: zakładanie działalności gospodarczej, w tym dla grup defaworyzowanych.

 

Szczegóły dotyczące w/w naboru dostępne pod poniższym linkiem:

http://www.krainamlekiemplynaca.pl/konkursy/nabor-nr-5-2017-zakladanie-dzialalnosci-gospodarczej

Czytaj więcej: Otwarcie drogi w miejscowości Zabiele - Zakaleń

Jest szeroka, asfaltowa, a od dziś też poświęcona i oficjalnie oddana do użytku - nowa droga w miejscowości Zabiele - Zakaleń. Mieszkańcy czekali na nią od wielu lat. Dziś ks. Stanisław Śliwowski proboszcz Parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu przed poświęceniem nowej drogi pomodlił się o bezpieczeństwo jej użytkowników. Następnie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, proboszcz, radni gminy Kolno Jan Pieklik i Marek Bazydło oraz sołtys Zabiela - Zakaleń pan Waldemar Ałajko.

Czytaj więcej: Umowy na realizację zadań sportowych podpisane

Pięć umów na realizację zadań publicznych gminy Kolno w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej podpisał z przedstawicielami trzeciego sektora Józef Wiśniewski, wojt gminy Kolno. W trakcie spotkania z członkami  stowarzyszeń i klubów sportowych Wójt Gminy Kolno podziękował za zaangażowanie w działania na rzecz mieszkańców naszej gminy. Dzięki dotacjom uzyskanym w otwartym konkursie ofert w tym roku zrealizowane zostaną natsępujące zadania:

Czytaj więcej: Zapraszamy na spotkanie informacyjne

Centrum Kultury Gminy Kolno i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące II edycji konkursu „Zapraszamy do Gry – Lokalne Projekty Edukacji Kulturowej” realizowanego w ramach projektu Podlaski Pomost Kultury, które odbędzie się w poniedzialek 22 maja br. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem. Początek spotkania o godz. 9.00. Przypomnijmy, że Centrum Kultury Gminy Kolno było beneficjentem pierwszej edycji konkursu. Efektem zrealizowanego wówczas projektu przez CKGK  jest nowy zespół młodzieżowy w naszej gminie.  Więcej szczegółów na temat II edycji konkursu i spotkania informacyjnego w Czerwoenm TUTAJ

Czytaj więcej: Rekrutacja do projektu

Trwa rekrutacja do projektu „Kreatywne wsparcie gwarancją aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy” jest skierowany wyłącznie do osób bezrobotnych niezarejestrowanych lub bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy o profilu 1 i 2. więcej szczegółów TUTAJ

Czytaj więcej: Centrum Kultury Gminy kolno zaprasza na koncert

Centrum Kultury Gminy Kolno zaprasza na koncert zespołów Bright Ophidia (progressive metal) i Smoothni (rock) już w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Czerwonem

Czytaj więcej: Tor przeszkód w szkole w Czerwonem

Czegoś takiego w naszej gminie jeszcze nie było. W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem powstał „wojskowy” tor przeszkód. Z atrakcji na szkolnym boisku korzystać będą mogli starsi uczniowie i uczennice. Przy budowie toru współpracowali kadra szkoły, uczniowie i rodzice.

Tor został tak skonstruowany, by uczniowie w bezpieczny, ale też atrakcyjny sposób mogli rozwijać swoją sprawność fizyczną. Do pokonania jest kilka przeszkód w tym m.in. skoki przez opony, bieg po kładce, podciąganie się na linie, czy tunel. Korzystających z toru obowiązuje regulamin, który umieszczony jest w widocznym miejscu.

W przygotowanie toru przeszkód zaangażowali się chłopcy z klas IV-VI, pan Janusz Nowak, konserwator z SP w Czerwonem, radni Jadwiga Kołowajtys, Wojciech Jermacz i Tadeusz Połomski mieszkańcy Wincenty: Jan Gers, Dariusz Zajączkowski i Marcin Pisiak oraz Rada Rodziców.

W tym roku przy szkole w Czerwonem dokończona zostanie jeszcze budowa boiska do koszykówki – inwestycji zrealizowanej w części w ramach funduszu sołeckiego na 2016 r.

Czytaj więcej: „Nasze majowe święta – w barwach biało-czerwonych”

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie przygotowania do Święta Flagi oraz 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęliśmy od udekorowania w barwach biało-czerwonych szkolnych korytarzy, sal lekcyjnych oraz zewnętrznej ściany budynku szkoły. W ten sposób chcieliśmy podkreślić, że to święto jest dla nas ważne. 4 maja odbył się uroczysty apel.

Czytaj więcej: OSP Zabiele działa już od 90 lat!

3 maja w Zabielu zbiegły się obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, jubileuszu 90 lecia OSP Zabiele oraz odpustu parafialnego. Uroczystościom w Kościele pw. Św. Jana Ewangelisty przewodniczył ks. prał. dr Zbigniew Skuza, Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Czytaj więcej: Biebrzański Park Narodowy zaprasza

Biebrzański Park Narodowy zaprasza 4 czerwca br. (niedziela), godz. 10:30-17:30 na rowerową wycieczkę ornitologiczną połączoną z piknikiem edukacyjnym.