b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_3maja.jpg

Tuż przed majowym weekendem w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem odbył się apel związany ze zbliżającymi się narodowymi świętami, a budynek szkoły, podobnie jak przed rokiem, został stosownie udekorowany. W przygotowania do Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja zaangażowała się społeczność szkoły.

Szkolny apel składał się z dwóch części. Część pierwsza dotyczyła flagi narodowej i przygotowana była przez panią Beatę Jakubowską oraz uczniów klasy II. Część druga apelu poświęcona Konstytucji 3 Maja wykonana była przez uczniów klasy IV, którzy pracowali pod kierunkiem pani Iwony Bielamowicz. Zaangażowanie w godne uczczenie narodowych świąt widać było nie tylko w trakcie występów uczniów. Każdy, kto jadąc w majowy weekend drogą krajowa nr 63 na Mazury od razu zauważył, że w szkole w Czerwonem do przeżywania narodowych świąt podchodzi się w sposób szczególny, a wszystko za sprawą stosownych dekoracji, jakie pojawiły się na zewnątrz budynku. Nie zabrakło olbrzymiego kotylionu, flag narodowych, reprodukcji pierwszej strony majowej konstytucji, portretów: Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica i Stanisława Małachowskiego oraz proporców z napisami: Bóg, Honor, Ojczyzna. 

Obchody narodowych świąt w szkole w Czerwonem poprzedzają Święto Patrona Szkoły. W tym roku ten wyjątkowy dzień obchodzony będzie 19 maja. Honorowy patronat nad tym ważnym wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej pan Michał Dworczyk.