b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_DSC00502.jpg

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka w Kolnie przejdą do historii, ponieważ połączone były z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. W uroczystości, która odbyła się 5 czerwca uczestniczyło wielu znamienitych gości w tym m.in. przedstawicieli Rządu, Sejmu RP, duchowieństwa czy władz krajowych i wojewódzkich PSP i OSP. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej gminy: władz, pocztów sztandarowych, czy jednostek OSP. Symboliczne gwoździe w drzewiec sztandaru wbijali m.in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i Antoni Lewandowski, komendant M-G ZOSP RP w Kolnie. Tego dnia wręczono również kilka awansów i odznaczeń. Wójt Józef Wiśniewski odznaczony został Brązowym medalem  „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Obszerna realcja z uroczystości i zdjęcia  TUTAJ

fot. arch. KP  PSP w Kolnie