b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_2824.jpg

11 czerwca na boisku gminnym w Lachowie odbyły się miejsko - gminne zawody sporotowo - pożarnicze w których wystartowało 13 drużyn z jednostek OSP z gminy Kolno ( 8 jednostek typu S, 4 drużyny młodzieżowe i 1 żeńska) oraz 1 drużyna OSP z Kolna. Rywalizacja przebiegała w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Zawody oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Kolnie i strażaków ochotników z naszych jednostek.  W ocenie komisji zawody przebiegły w sposób sprawny i w dobrej atmosferze.

 

W rywalizacji jednostek OSP grupa 3 najlepszymi drużynami okazały się:

I miejsce - OSP Zabiele

II miejsce - OSP Borkowo

III miejsce - OSP Kumelsk

a z miasta Kolno:

I miejsce - OSP Kolno

W grupie 1 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:

I miejsce - OSP Lachowo

II miejsce - OSP Zabiele

III miejsce - OSP Czerwone

IV miejsce - OSP Kumelsk

W grupie C - żeńskie drużyny pożarnicze:

I miejsce - OSP Zabiele

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez wójta Gminy Kolno i prezesa Banku Spółdzielczego w kolnie., Drużyna OSP z Kolna otrzymała nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Kolno.

Na podsumowanie zawodów Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno pogratulował wszystkim udziału i podziękował Komendzie Powiatowej PSP w Kolnie oraz Antoniemu Lewandowskiemu, komendantowi M-G OSP w Kolnie za zorganizowanie zawodów.