b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_4342.jpg

Wczoraj w Koźle odbyła się Noc Świętojańska przygotowana przez Centrum Kultury Gminy Kolno. W programie nie zabrakło atrakcji w tym m.in. występ nowego zespołu dziecięcego w naszej gminie - Il canto, 10 - lecie zespołu Magnum Noli, gala disco polo, obrzęd sobótkowy, pokaz tańca z ogniem, konkurs na wianek i szereg atrakcji dla dzieci w tym m.in. zjeżdżalnia i malowanie twarzy czy konkurs na szukanie kwiatu paproci. 

Nie zabrakło tradycyjnego jadła przygotowanego przez panie z Kozła, czy stoiska z wyrobami rękodzielniczymi. Licznie zgormadzona publiczność bawiła się przy muzyce zespołów: Aga eN, Bonit, Majkiel, i Karol K. Obrzęd sobótkowy przedstawiła grupa dzieci, która do występu przygotowywała się pod kierunkiem instruktora z CKGK.

Organizatorzy dziękują za wsparcie:

- Nadleśnictwu Nowogród

- Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy

- strażakom z OSP w Czerwonem

- paniom z Kozła

- pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kolno

i sponsorom