b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_zaproszenie-spotk-regionalne_Pisz2017.jpg

Pracujesz z młodzieżą? Masz ciekawy pomysł na działania z młodymi? Chcesz aplikować do konkursu „Równać Szanse”? Nie wiesz jak dobrze napisać wniosek?

Przyjdź na spotkanie!

W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Stowarzyszenia „Kobieta na Plus”, serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”, które odbędzie się 20 września 2017 (środa) o godz. 15:30 w Piskim Dom Kultury, przy ul. Daszyńskiego 17 w Piszu.

W konkursie, o dotację w wysokości do 8 500 zł, aplikować mogą fundacje, stowarzyszenia, w tym także Ochotnicze Straże Pożarne, miejskie, gminne i powiatowe biblioteki oraz miejskie i gminne domy kultury z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Dotacje przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty realizowane są pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2018 roku.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji społecznych, a także pasji i zainteresowań.

Operatorem ogólnopolskim programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Od 2016 roku regionalnym operatorem w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl). Oprócz spotkań informacyjno-szkoleniowych, oferujemy wsparcie doradcze poprzez telefon, e-mail, skype.

Informacji udzielają:

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., skype: iwona.olkowicz