b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_7086.jpg

Jednostka OSP Kumelsk funkcjonuje już od 90 lat. Z tej okazji w niedzielę 24 września br. odbyła się jubileuszowa uroczystość. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, Zenon Białobrzeski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku, Robert Nadara, wicestarosta kolneński, mł. bryg. Tomasz Sielawa, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, mł. bryg. Adam Trzonkowski, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Kolnie, Wiesław Dąbrowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolneńskiego, Krzysztof Kajko, prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie i skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolnie, Waldemar Witkiewicz, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łomża, Antoni Lewandowski, komendant M-G ZOSP RP w Kolnie i Marcin Sekściński, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno.

 

Obchody jubileuszu rozpoczęła msza św. odprawiona w kapliczce w Kumelsku przez ks. Krzysztofa Malinowskiego, proboszcza Parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie. Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali pod remizę OSP w Kumelsku, gdzie po złożeniu meldunku Wójtowi Gminy Kolno rozpoczęto dalsze obchody. Zebranych gości powitał Leszek Góralczyk, prezes OSP Kumelsk. Następnie wręczone zostały odznaczenia:

Odznakę „Podlaski Krzyż Floriański” otrzymali:

- Henryk Leoszewski

- Stanisław Domański

- Marek Zajączkowski

- Antoni Zagroba

Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymał druh Leszek Andrzej Góralczyk

Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali:

- Mariusz Janusz Klimek

- Grzegorz Żebrowski

- Adam Lewicki

- Jacek Leoszewski

- Kamil Chodnicki

Odznakę „Strażak wzorowy” otrzymali:

- Joanna Salachowska

- Justyna Góralczyk

- Wojciech Zduńczyk

- Krzysztof Salachowski

- Krzysztof Włodkowski

- Mariusz Jagielski

- Cezary Parda

- Jakub Parda

Brązową odznakę „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” otrzymali:

- Weronika Salachowska

- Klaudia Włodkowska

- Magdalena Salachowska

- Natalia Włodkowska

- Bartosz Góralczyk

- Jakub Zejer

- Kamil Kołakowski

- Łukasz Marchelski

- Bartosz Mieczkowski

- Paweł Domański

- Dominik Borzymowski

Po wręczeniu medali i odznaczeń nadszedł czas na przemówienia, podziękowania i gratulacje od władz gminy Kolno, powiatu kolneńskiego i Komendy Powiatowej PSP w Kolnie. Członkowie OSP Kumelsk również składali podziękowania za wsparcie wręczając gościom fotoalbumy i proporce przygotowane specjalnie z okazji 90 – lecia istnienia OSP Kumelsk. Ciekawą niespodzianką dla wszystkich był też film o historii jednostki.