b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_Plakat_ŚDRzP_2017.jpg

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w   Kolnie przypomina o obchodach Światowego Dnia Rzucania Palenia w dniu 16 listopada 2017r.

Hasło przewodnie tegorocznej akcji ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia brzmi: „Tytoń-zagrożenie dla rozwoju”.

Głównym celem działań podejmowanych w ramach akcji jest wezwanie państw do nadania statusu priorytetowego działaniom na rzecz zmniejszenia użycia tytoniu i przyspieszenia ich wdrażania w ramach Celu Zrównoważonego Rozwoju 3.4 , dotyczącego zmniejszenia przedwczesnej umieralności z powodu chorób niezakaźnych.

Jest to okazja do podejmowania działań edukacyjno-informacyjnych nt. skutków zdrowotnych, ekonomicznych i społecznych palenia tytoniu i używania papierosów elektronicznych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie

Urszula Teresa Gołębiewska