b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_2056.jpg

 

W minioną niedzielę w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem dorośli recytowali poezję o jesieni. Na konkurs zgłosiło się 18 recytatorów z terenu gminy Kolno oraz gminy Łomża. Organizatorzy starali się wprowadzić luźną, przyjazną atmosferę, by podczas występów recytatorzy nie czuli się skrepowani, lecz dobrze się bawili. Poziom prezentacji był dość wysoki, uczestnicy byli dobrze przygotowani.

Prezentacje oceniała komisja w składzie: Marzena Góralczyk – pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock, Dorota Klimek – nauczyciel polonista Gimnazjum w Małym Płocku, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie oraz Wojciech Zakrzewski – radny gminy Kolno.

Dodatkowo występy dorosłych oceniała komisja złożona z młodzieży należącej do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem: Patrycja Banach, Maja Bazydło i Ewelina Kossakowska.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

I miejsce – Stanisława Chmielewska

II miejsce – Małgorzata Skrodzka

III miejsce – Maria Bućko

III miejsce – Grzegorz Okurowski

Wyróżnienie – Danuta Boć

Wyróżnienie – Anna Cudnik

Wyróżnienie – Barbara Jackiewicz

Wyróżnienie – Agnieszka Niedziołka

Wyróżnienie – Barbara Siwik

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok, za które serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kolno.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów

GBP w Czerwonem