b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_1666.jpg

20 tysięcy złotych na realizację różnorodnych  zadań w zakresie kultury fizycznej trafi do 9 organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Gminy Kolno. Dziś wójt Józef Bogdan Wiśniewski podpisał umowy z przedstawicielami: UKS Arkadia Lachowo, UKS Sprint z Zabiela, Stowarzyszeniem Kawaleryjskim im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie, Kolneńską Grupą Pierwszej Pomocy, Gminne Zrzeszenie LZS w Kolnie, Towarzystwem Jan z Kolna, Stowarzyszniem KaFCuki, OSP w Lachowie i OSP w Zabielu. Organizacje te o finansowe wsparcie ubiegały się w ramach otwartego konkursu ofert. W ramach podpisanych umów w naszej gminie w tym roku odbędzie się m.in. szereg sportowych turniejów piłki nożej i siatkowej, rajd rowerowy, biegi, zawody kawaleryjskie czy zawody sportowe z elementami pierwszej pomocy.

Spotkanie było też okazją do złożenia podziękowań stowarzyszeniom i UKS za dotychczasową działalność.

- Doceniam Wasze zaangażowanie i wkład pracy w budowanie bogatej oferty działań skierowanych do różnorodnych grup wiekowych i ludzi o różnorodnych zainteresowaniach w naszej gminie - powiedział wójt Józef Bogdan Wiśniewski. - To wasze organizacje są liderami nadającymi ton i mobilizującymi inne środowiska do aktywności.