b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_973.jpg

Gmina Kolno otrzyma blisko 100 tys. zł na realizację projektu pt. „ Integracja naszą wartością” w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła  II w Borkowie. - To kolejny edukacyjny projekt  w naszej gminie, na realizację którego uzyskaliśmy unijne dofinansowanie  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno – Środki te pozwolą między innymi na wzbogacenie oferty dla uczniów oraz na zakup wyposażenia.  

 

O  dofinansowanie Gmina Kolno ubiegała się za pośrednictwem LGD Kraina Mlekiem Płynąca w Małym Płocku. Decyzję o przyznaniu środków podjął wczoraj (3 kwietnia) Zarząd Województwa Podlaskiego. W ramach tego projektu 73 uczniów i 4 nauczycieli z SP w Borkowie będą mogli podnieść swoje kompetencje.  Dodatkowe zajęcia z  matematyki, języka angielskiego, ale też z kreatywności, przedsiębiorczości  czy nauki pracy w zespole – to oferta bardzo potrzebna uczniom. W ramach projektu będą też mogli, wspólnie z nauczycielami,  rozwijać swoje kompetencje cyfrowe w oparciu o nowy sprzęt informatyczny do pracowni komputerowej.

źródło obrazka: Freepik.com