b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_30440855_2051222468240528_4998396129205813248_n.jpg

Place zabaw w 12 miejscowościach oraz trzy siłownie na wolnym powietrzu powstaną w ramach projektu pt „ Montaż i dostawa placów zabaw i siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kolno”. Umowę na dofinansowanie jego realizacji Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno podpisało z władzami województwa podlaskiego 5 kwietnia br.   – Ten projekt to zwieńczenie naszych wcześniejszych działań, których celem jest stworzenie nowych obiektów infrastruktury rekreacyjnej - mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. - Miejsca do  aktywnego spędzania wolnego czasu, do rozwoju i  integracji powstaną w większości w miejscach wcześniej do tego przygotowanych w ramach funduszu sołeckiego.

W ramach projektu place zabaw powstaną w miejscowościach: Bialiki, Czernice, Filipki Duże, Kiełcze Kopki, Kowalewo, Kumelsk, Rydzewo Świątki, Stare Kiełcze, Stary Gromadzyn, Truszki Zalesie, Tyszki Łabno i Glinki. Z siłowni na wolnym powietrzu korzystać będą mogli mieszkańcy Borkowa, Lachowa i Czerwonego.

Dofinansowanie uzyskane zostało za pośrednictwem LGD Kraina Mlekiem Płynąca w Małym Płocku w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Kwota dofinansowania to 238 890, 00 zł i dzięki temu, że wniosek złożyło stowarzyszenie kwota ta stanowi 100 % poniesionych kosztów kwalifikowanych.

- Jestem wdzięczny Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno Integracja że podjęło to wyzwanie i zapewniam, że może liczyć na wsparcie przy jego realizacji – mówi wójt Józef Wiśniewski.

Zgodnie z umową place zabaw i siłownie mają powstać do końca 2018 r.

fot. z arch Stefan Krajewski, członek zarzadu województwa podlaskiego