b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_grafikamala.jpeg

Gmina Kolno zdobyła 70 tys. zł dofinansowania na budowę Otwartej Strefy Aktywności w Koźle nad Pisą w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). – To kolejne źródło z którego pozyskujemy dofinansowanie na budowę miejsc aktywności i integracji – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno – W naszej gminie trwa już realizacja projektu w ramach którego powstanie 12 placów zabaw i trzy siłownie plenerowe o wartości 238 890 zł. Dzięki temu, że projekt realizuje nasze stowarzyszenie dofinansowanie w tym wypadku wynosi 100 procent. W ramach OSA otrzymamy 70 procent dofinansowania.

W ramach programu OSA można było pozyskać pieniądze na wariant podstawowy lub rozszerzony. W  Koźle  zbudowany zostanie wariant rozszerzony, który zakłada budowę: siłowni plenerowej, strefy relaksu, sprawnościowy plac zabaw oraz ogrodzenie terenu.

- To będzie pierwszy etap zagospodarowania tego atrakcyjnego terenu – mówi wójt Józef Wiśniewski. – W planach mamy jeszcze między innymi zbudowanie tam amfiteatru, oczywiście w oparciu o pozyskane fundusze.

Więcej informacji o rozstrzygnięciu OSA w województwie podlaskim TUTAJ

źródło obrazka: www.bialystok.uw.gov.pl