b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_noc_swietojanska2018_087.jpg

Kolejna edycja Nocy Świętojańskiej już za nami. Uroczystość organizowana przez Centrum Kultury Gminy Kolno na terenach nad Pisą w Koźle zgromadziła liczną publiczność. W programie znalazły się m.in. występy zespołów działających w Gminie Kolno. Gościnnie z koncertem przybliżającym tradycje muzyki kurpiowskiej wystąpiła Kapela Miód na serce. Nie zabrakło obrzędu sobótkowego przygotowanego przez grupę teatralną działającą przy CKGK. Gwiazdą był zespół Dejw, którego koncert poprzedził występ Marty Choińskiej.

Zanim na scenę wkroczyli pierwsi wykonawcy dobrej zabawy uczestnikom życzyli Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego. Na scenie nad Pisą z najlepszej strony pokazały się nasze zespoły: Zabielanki, Zespół Ludowy Czerwieniacy i młodzieżowe zespoły: Il Canto, Me&TBD. Ze skeczem o straży pożarnej wystąpiła grupa teatralna dziewcząt  działająca przy CKGK.

Jednym z elementów wczorajszego wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu na wianek. Nagrody zwycięzcom wręczali członkowie komisji konkursowej: Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego, Radni Gminy Kolno: Jadwiga Kołowajtys i Jan Pieklik oraz przedstawicielka Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy.

W trakcie wydarzenia najmłodsi mogli m.in. skorzystać z darmowej zjeżdżalni, spróbować swoich artystycznych sił na kole garncarskim, pomalować twarz, przymierzyć  elementy policyjnego wyposażenia, albo przekonać się czym dysponuje Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy.

Noc Świętojańską zakończył widowiskowy pokaz tańca z ogniem.