b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_zawody_strazackie2018_034.jpg

17 czerwca w Kumelsku rozegrane zostały zawody sportowo - pożarnicze dla jednostek OSP z gminy Kolno w których uczestniczyło łącznie 14 drużyn. Druhowie i druhny rywalizowali w trzech grupach. We wszystkich najlepsi okazali się członkowie OSP Zabiele.

W poszczególnych grupach strażacy ochotnicy mieli za zadanie wykonać: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami w Grupie A i C oraz ćwiczenia bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami w Grupie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Adam Trzonkowski z PSP w Kolnie. Komisję sędziowska powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Jak podkreśla Antoni Lewandowski, komendant M-G Z OSP RP Kolno wszystkie drużyny wywiązały się z zadań, a zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze.

W klasyfikacji generalnej zawodów jednostki uplasowały się na następujących miejscach:

1 - OSP Zabiele

2. OSP Kumelsk

3. OSP Czerwone

4. OSP Zaskrodzie

5. OSP Lachowo

6. OSP Borkowo

7. OSP Janowo

8. OSP Wykowo

W kategorii drużyn żeńskich:

1. OSP Zabiele

2. OSP Kumelsk

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:

1. OSP Zabiele

2. OSP Czerwone

3. OSP Lachowo

4. OSP Borkowo.

Puchary, medale i nagrody wręczali uczestnikom zawodów m.in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego.

fot. K. Sekściński