b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_gminny_konkurs_ekologiczny2018_038.jpg

Tablety, power banki i  pakiety edukacyjne „Planeta ziemia” – takie nagrody trafiły wczoraj do rąk laureatów gminnego konkursu ekologicznego „Odpady segregujesz – dobrze postępujesz”. Konkurs był elementem kampanii edukacyjnej prowadzonej w Gminie Kolno w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.  – Jestem przekonany, że wasza wiedza na temat gospodarowania odpadami jest teraz większa i liczę, że to właśnie wy będziecie w swoich rodzinach  ambasadorami  segregacji odpadów i  ekologicznego, mądrego podejścia do otaczającego nas świata , bo to  przecież od każdego z nas zależy w jakiej kondycji jest i będzie Ziemia – powiedział Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu i gratuluję autorom najlepszych prac plastycznych i opowiadań.

Kampanię edukacyjną pt. „Odpady segregujesz – dobrze postępujesz”  przeprowadziła  w gminie Kolno Fundacja  Większe Mniejsze, której prezes Romuald Burczyk realizował prelekcje dla uczniów wszystkich szkół gminnych, spotkanie informacyjne dla dorosłych w Czerwonem oraz prowadził wczorajsze spotkanie podsumowujące gminny konkurs ekologiczny podkreślając dobrą współpracę z Gminą Kolno i duży odsetek uczniów zaangażowanych w przygotowanie prac na konkurs. Jury wybrało najlepsze prace ze 176, które wpłynęły ze wszystkich szkół na terenie Gminy Kolno, z czego na konkurs plastyczny - 151, zaś na konkurs literacki - 25 .

Najlepsze prace w poszczególnych kategoriach przygotowali:

Klasy O-III

1 miejsce – Dominika Matuszczak SP Janowo