b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_DSC_7391.jpg

Pogoda pokrzyżowała nieco plany organizatorom pierwszego w tym sezonie koncertu z cyklu „Muzyka na fali”.  Zamiast przy świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle muzycy z Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży 30 czerwca wystąpili w Kościele pw. NSJ w Koźle.

Natomiast grupy młodzieżowe i dziecięce z Ukrainy i Irlandii zaprezentowały się zarówno w Kościele, jak i w świetlicy CKGK. Koncert łomżyńskich filharmoników odbył się w ramach  projektu „Aktywne wsparcie drogą do sukcesu”  realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020. Organizatorem muzyczno – tanecznego wydarzenia było Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle.

- Zespoły z zagranicy zaprosiliśmy do Kozła korzystając z naszej wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska oddział w Łomży – powiedział Marcin Sekściński, dyrektor CKGK. -  Już dziś zapraszamy  na kolejne muzyczne wydarzenie 15 lipca na Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia w Czerwonem, a  w sierpniu do Kozła na kolejny koncert nad Pisą.

Więcej zdjęć TUTAJ