b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_P1610664.jpg

Umowę na dofinansowanie projektu pt. „Doposażenie świetlic wiejskich w Filipkach Małych i Gromadzynie Wykno” podpisali 4 lipca w Białymstoku wójt Józef Wiśniewski i skarbnik Halina Boryszewska z członkami zarządu województwa podlaskiego: Stefanem Krajewskim i Bogdanem Dyjukiem.

Dotacja pochodzi z Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego. – W ramach tego projektu do naszych dwóch świetlic wyremontowanych w ramach funduszu sołeckiego  zakupimy stoły, krzesła, meble do aneksów kuchennych wraz z zestawem sprzętów kuchennych – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – To bardzo dobrze, że zarząd województwa po raz pierwszy uruchomił tego typu program skierowany do gmin wiejskich, takich jak nasza, bo dzięki pozyskanej dotacji miejsca ważne dla mieszkańców tych sołectw szybciej będą mogły spełniać swoje aktywizujące i integrujące funkcje.

Wysokość pozyskanej  dotacji  to 10 tys. zł

fot. arch. wrotapodlasia.pl