Szanowni Mieszkańcy Gminy Kolno!

W dniu 17.09.2018 r. o godz. 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem  odbędzie się spotkanie, na którym pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku przedstawią założenia Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz procedurę składania wniosków. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.
Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

 Zapraszamy na spotkanie.