b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_bibliotekalogo.jpg

Przed nami jubileuszowa - X edycja Konkursu Recytatorskiego "Jesień w poezji" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem.

.

REGULAMIN X EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

,,Jesień w poezji”

Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna  w Czerwonem

1. Cele konkursu:

- popularyzowanie poezji oraz inspirowanie do nowych poszukiwań wśród tekstów poetyckich,

- kształtowanie kultury żywego słowa,

- doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich,

- zainteresowanie dzieci oraz osoby dorosłe poezją.

1. Zasady uczestnictwa:

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osób dorosłych z terenu gminy Kolno,

- konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce jesiennej.

1. Przebieg konkursu.

Konkurs będzie się składał z II części:

Część I – uczniowie  szkół  podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Kolno

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch  kategoriach:

- uczniowie klas I–IV,

- uczniowie klasy V–VIII szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum.

Do eliminacji gminnych szkoła podstawowa typuje po trzech uczestników z każdej kategorii, z gimnazjum po dwie osoby.

Uczestników i nauczycieli przygotowujących należy zgłosić do GBP w Czerwonem do 7 listopada 2018 r. do godz. 15.00

Konkurs gminny dla tych grup wiekowych odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 9.30.

Część II – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z terenu gminy Kolno.

Konkurs dla tych grup odbędzie się w jednej kategorii:

- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych osoby dorosłe z terenu gminy Kolno.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 7 listopada 2018 r do godz. 15.00

Konkurs gminny dla tych grup wiekowych odbędzie się 18 listopada 2017 r. (niedziela)
o godz. 14.00 w GBP w Czerwonem

1. Występy oceni komisja powołana przez organizatora. Komisja może przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia w każdej z kategorii. Decyzja komisji jest ostateczna i niepodważalna.
  1. Kryteria oceny.

Komisja dokonuje oceny według następujących kryteriów:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

- interpretacja tekstu,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

Ocenie komisji nie będą podlegały rekwizyty, ruchy sceniczne, podkłady muzyczne itp., jako elementy niebędące właściwe dla konkursu recytatorskiego.

1. Nagrody dla laureatów.

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

1. Zgłoszenie uczestników:

- uczestników oraz nauczycieli ich przygotowujących należy zgłosić na adres Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem tel. 86/262-34-56