b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_8007.jpg

OSP w Wykowie, to kolejna jednostka z gminy Kolno, która poszczycić się może 90 letnią tradycją.  Uroczystość z okazji tego wyjątkowego jubileuszu odbyła się 15 września.

 

Zanim druhowie spotkali się na uroczystości w Wykowie, w Zabielu prezes jednostki Zbigniew Wiśniewski wraz z naczelnikiem Ireneuszem Romatowskim odebrali wóz pożarniczy użytkowany dotychczas przez OSP Zabiele przekazany przez Jarosława Zielińskiego, wiceministra MSWiA, komendantów oraz Wójta Gminy Kolno. Jubileuszu w Wykowie odbył się już ze średnim samochodem pożarniczym marki Mercedes w garażu zamiast lekkiego, którym dysponowali do tej pory.

W spotkaniu poza druhami z OSP Wykowo uczestniczyli: Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, Zenon Białobrzeski, wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku, Robert Nadara, wicestarosta kolneński, ks. kanonik Krzysztof Malinowski, proboszcz Parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie, bryg. Paweł Pupek, komendant powiatowy PSP w Kolnie, Marcin Sekściński, dyrektor Centrum Kultury gminy Kolno, Grzegorz Jakubowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie, sponsorzy uroczystości i mieszkańcy Wykowa. Całość spotkania poprowadził druh Antoni Lewandowski, komendant M-G ZOSP RP w Kolnie.

Z okazji jubileuszu odznaczenia otrzymali: Ireneusz Romatowski - Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Andrzej Zduńczyk i Waldemar Rybka - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali: Michał Romatowski, Patryk Truszkowski, Piotr Konopka.

Wójt Józef Wiśniewski wręczył druhom pamiątkowy grawerton, gratulacje i życzenia składali również wiceprezes Zenon Białobrzeski oraz komendant Paweł Pupek.

Strażacy z Wykowa wręczyli pamiątki uczestnikom spotkania.