b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_kobiety2017.jpg

   Najpiękniejsze piosenki o kobietach, mężczyznach i miłości rozbrzmiewały w minioną niedzielę w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno na spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Solidna dawka różnorodnej muzyki w wykonaniu przedstawicieli kilku pokoleń wzruszała i bawiła zgromadzonych. Nie mogło zabraknąć stałych elementów święta, które CKGK, OSP Zabiele i tutejsze koło gospodyń organizują co roku, czyli słodkości, kwiatów dla każdej pani i wiersza autorstwa druha OSP Zabiele. Wszelkie występy i atrakcje poprzedziły serdeczne życzenia, które wszystkim Paniom złożył Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się panie z zespołu "Zabielanki", następnie swój okolicznościowy wiersz odczytał Władysław Kowalczyk, druh z OSP Zabiele. Po takim wstępie Wójt Gminy Kolno, strażacy ochotnicy z OSP Zabiele oraz Przewodniczący Rady Gminy Kolno obdarowali wszystkie Panie kwiatami. W dalszej części spotkania na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy CKGK: młodzieżowy i najmłodszy zespół "Me & TBD" oraz zespół Magnum Noli z Lachowa, których członkowie wykonywali również utwory solo.  Na Dniu Kobiet w Zabielu zaśpiewały również dwie laureatki konkursu wokalnego "Zakochaj się w Gminie Kolno" organizowanego przez CKGK: Julia Rakowska i Emilia Bystra oraz Mateusz Gutowski, który już dołączył do zespołu "Me & TBD". Część artystyczną spotkania zamknął zabawny monolog w wykonaniu Kazimierza Kotra, instruktora z CKGK. Finałem, już tradycyjnie, był tort dzielony przez wójta Józefa Wiśniewskiego i strażaków z OSP Zabiele.

Dzień Kobiet w Zabielu co roku organizowane jest przez Centrum Kultury Gminy Kolno, OSP Zabiele i tutejsze Koło Gospodyń. W tym roku świętowaliśmy wspólnie z  panem wójtem Józefem Wiśniewskim wraz z małżonką, ks. Stanisławem Śliwowskim, proboszczem parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu, Wojciechem Jermaczem, przewodniczącym Rady Gminy Kolno, Bogusławą Gardocką, wiceprzewodniczącą Rady Gminy Kolno, radnymi z Zabiela: Janem Pieklikiem i Markiem Bazydło, paniami z kół gospodyń z naszej gminy, strażakami z OSP Zabiele, zespołami muzycznymi działającymi w CKGK oraz mieszkańcami gminy Kolno.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania oraz naszym gościom za obecność i już  dziś zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Kobiet za rok!

Galeria zdjęć autorstwa pana Sylwestra Nicewicza TUTAJ