b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_0323.JPG

Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno z rąk płk Zbigniewa Redziaka,  Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku odebrał  brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Okazją do wręczenia odznaczenia nadawanego przez Ministra Obrony Narodowej była uroczystość   w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Łomży zorganizowana  z okazji 100 rocznicy jej powstania.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się 27 listopada w WKU w Łomży. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół z regionu. Tylko dwie osoby zostały wyróżnione brązowym medalem  „Za zasługi dla obronności kraju”. Obok Wójta Gminy Kolno otrzymał go pan Andrzej Serafin z Leśnictwa Krusza. Z okazji jubileuszu major Robert Grzeszczyk, p.o. komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży wręczał  pamiątkowe ryngrafy oraz repliki odznaki honorowej WKU w Łomży - jedną z nich otrzymał Jacek Bagiński, dyrektor Szkoły podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem.

Jak na jubileusz przystało nie zabrakło wspomnień i gratulacji. Uroczystościom towarzyszyła wystawa zdjęć i dokumentów.

- Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży to jedna z najlepszych w naszym województwie, co podkreślał płk Zbigniew Redziak, a ja mogę tylko potwierdzić, bo zawsze bardzo dobrze nam się współpracowało – podkreśla wójt Józef Wiśniewski. – Otrzymanie brązowego medalu  w trakcie spotkania  z okazji 100 - lecia WKU w Łomży odbieram jako wyjątkowy zaszczyt, a wszystkim jej pracownikom jeszcze raz gratuluję jubileuszu i życzę dalszego rozwoju jednostki.

fot. arch. UM Łomża