b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_DSC_8135.jpg

Była muzyka, tańce i śpiewy. Tym razem na ludowo w Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się VIII Dzień Seniora. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie, sołtys Borkowa Sławomir Cudnik oraz Centrum Kultury Gminy Kolno.

Biesiada zgromadziła wielu mieszkańców Borkowa i nie tylko. Na wypełnionej po brzegi sali zasiedli m. in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, ksiądz proboszcz Krzysztof Wróblewski, Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno, Marek Baczewski, radny gminy Kolno, Krzysztof Kajko, prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie, Stanisław Szymańczyk, dyrektor ZOPO oraz przedstawiciele klubów seniora i zespołów śpiewaczych z terenu gminy Kolno.

Borkowska Senioriada z roku na rok przyciąga coraz więcej zespołów artystycznych.  Sceniczne występy zainaugurował "Koncert życzeń" w wykonaniu KGW w Borkowie, później na scenie prezentowały się uczennice z SP w Borkowie, zespoły "Borkowiacy" i "Czerwieniacy" oraz  kapele spoza naszej gminy 'Przekrój" i  "Miód na serce". Motywem przewodnim imprezy był taniec i pieśń ludowa. Walczyk, oberek, polka, polonez to tańce ludowe i narodowe, których można było nauczyć się pod wprawnym okiem instruktora tańca Kazimierza Trzaski. Dopełnieniem spotkania były serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka, symboliczne prezenty od KGW w Borkowie oraz okolicznościowy tort ufundowany przez Józefa Bogdana Wiśniewskiego, wójta gminy Kolno.

Organizacja imprezy  nie byłaby możliwa bez wsparcia i życzliwości wielu osób i instytucji, za co serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok na IX Dniu Seniora!

Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie