b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_kurs.jpg

18 członków OSP z gminy Kolno 6 lutego zakończyło kurs podstawowy szeregowych OSP. Druhowie i 4 druhny szkolili się od 15 stycznia. Celem szkolenia było przygotowanie jego uczestników do wykonywania czynności ratowniczo-gaśniczych w ramach pełnienia podstawowych funkcji w zastępie.

Program szkolenia obejmował zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. W kursie uczestniczyli członkowie OSP w Czerwonem, Borkowie, Wykowie, Lachowie, Janowie, Kumelsku i Zabielu. 27 stycznia strażacy ochotnicy zdali egzamin praktyczny w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia PSP w Łapach. 6 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kolnie zdawali egzamin z teorii.

- Gratuluję druhom, a w szczególności czterem paniom ukończenia kursu i zdanych egzaminów - mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Szkolimy członków OSP, bo zależy nam na rozwoju jednostek i na bezpieczeństwie mieszkańców gminy.

To pierwsze, ale nie ostatnie szkolenie dla druhów z OSP w naszej gminie.

- W następnej kolejności planujemy szkolenie medyczne kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – informuje Anotni  Lewandowski, komendant M-G Z OSP w Kolnie.

fot. z archiwum KP PSP w Kolnie