b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_umowap.jpg

Umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Lachowie podpisał dziś ( 1 marca 2019 r.) z wykonawcą Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. Nowe przedszkole zbuduje „Kolbud” spółka jawna w Kolna.  – To długo oczekiwana inwestycja, którą możemy zrealizować dzięki dofinansowaniu  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.  – Pozyskaliśmy na ten cel blisko 1,5 mln zł.

Umowa została podpisana w obecności Roberta Nadary, kierownika Referatu Inwestycji i Rozwoju, Kazimierza Kowalewskiego, radnego gminy Kolno,Stanisława Szymańczyka, dyrektora ZOPO w Kolnie i inspektor Marty Cwaliny z Urzędu Gminy Kolno.  Zgodnie z umową termin wykonania rozbudowy szkoły w Lachowie ustalono na 31 października 2019 r., ale jak zapowiedział wykonawca, być może prace uda się zakończyć jeszcze  przed nowym rokiem szkolnym.

W ramach projektu  pt „ Wzrost dostępności wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno” budynek szkoły w Lachowie zostanie rozbudowany o przedszkole publiczne o powierzchni ponad 2 tys. m kw. wraz z infrastrukturą. Jednokondygnacyjne skrzydło, w którym powstanie m.in. sala dla dzieci ze specjalnymi potrzebami , kuchnia i stołówka,  będzie połączone z istniejącym budynkiem. Powstanie też wjazd z drogi powiatowej, chodniki, a teren wokół zostanie zagospodarowany. W nowym przedszkolu powstanie 50 miejsc dla przedszkolaków. Utworzona zostanie również grupa 9 godzinna.

Wartość projektu to ponad 3,2 mln zł.

logo eu projekty

um