b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_zlote.jpg

Po raz pierwszy Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno  wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę parom z gminy Kolno. Uroczystość odbyła się 29 marca w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem. – Gratuluje Państwu tak wspaniałego jubileuszu – mówił wójt Józef Wiśniewski, który podkreślał, że budowanie dobrych i trwałych relacji między małżonkami jest fundamentem rodziny.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznany został tym 14 parom, które związek małżeński zawarły w 1968 r. Odznaczenie z rąk Wójta Gminy Kolno odebrali w Czerwonem:

1. Państwo Regina i Henryk Pisiak
  2. Państwo Barbara i Henryk Tyszka
  3. Pani Halina Arnista w imieniu własnym i męża Tadeusza
  4. Państwo Anna i Eugeniusz Kozikowscy
  5. Państwo Halina i Stefan Siwik
  6. Pani Halina i Antoni Długozima
  7. Pani Henryka Samul w imieniu własnym i męża Stanisława
  8. Państwo Jolanta i Waldemar Skowrońscy

Każdej z par Wójt Gminy Kolno wręczył również bukiet kwiatów i pamiątkowy dyplom. W części artystycznej spotkania wystąpiły Wiktoria Kamińska, uczennica Szkoły Podstawowej w Lachowie i Kamila Wyka z Gimnazjum w Lachowie. Nie zabrakło tradycyjnego toastu wzniesionego szampanem, tortu i słodkiego poczęstunku i przede wszystkim rozmów o recepcie na udany związek, o życiu.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia, miłości,  wzajemnego szacunku, wsparcia i zrozumienia oraz kolejnych wspaniałych małżeńskich rocznic.