b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_jawitenrnecie.jpg

W sumie 276 uczestników z Gminy Kolno skorzysta z bezpłatnych szkoleń z kompetencji cyfrowych w ramach projektu „J@ w Internecie” realizowanego od października 2018 r. Do jego zakończenia pozostało tylko kilka spotkań. – Mogliśmy zaproponować dorosłym mieszkańcom naszej gminy taką ofertę dzięki grantowi w wysokości 150 tys. zł pozyskanemu bez wkładu własnego Gminy Kolno  – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.     

 

Zajęcia prowadzone przez specjalistów dotyczyły zagadnień: kultura w sieci, rodzic w Internecie, działam w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę internetową, rolnik w sieci i mój biznes w sieci. Szkolenia odbywały się w gminnych świetlicach. Uczestnicy pracowali na zakupionych w ramach projektu laptopach, w małych grupach, co dawało szansę na zdobycie wiedzy, ale też niezbędnych umiejętności praktycznych takich jak m.in. m.in. pozyskiwanie informacji, komunikacja, czy korzystanie z usług i e-usług publicznych.  

- Dziś wiedza o komputerze i Internecie jest potrzebna właściwie na każdym kroku, dlatego cieszę się, że mogłam ją pogłębić, bo to na pewno mi się przyda  – mówi jedna z uczestniczek projektu „J@ w Internecie”. – Poza tym dobrze było się spotkać w grupie z innymi uczestnikami, wymienić doświadczenia, porozmawiać.

Świadome i kompetentne, ale też bezpieczne używanie Internetu to obecnie podstawowa kwestia, a zdobycie kompetencji cyfrowych  sprawia, że ich posiadacz staje się konkurencyjny na rynku pracy. Dlatego głównym celem projektu było właśnie zwiększenie umiejętności w obszarze kluczowych kompetencji cyfrowych i wzmocnienie pozycji na rynku pracy jego uczestników.

Program „ J@ w Internecie” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, operatorem jest Fundacja Legalna Kultura. Czas trwania projektu w Gminie Kolno: 1 październik 2018 – 30 kwiecień 2019 r.

mt_ignore