b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_DSC_8167.jpg

Józef Bogdan Wiśniewski, Wójt Gminy Kolno i Andrzej Duda, Burmistrz Kolna zgadzają się ze  stanowiskiem Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego w sprawie poparcia rządowego zamierzenia realizacji infrastruktury kolejowej w ramach „10 szprych dla lotniska”, bo jedna z nich ma biec przez Łomżę i Kolno. Stosowny dokument wójt i burmistrz podpisali wczoraj (16 kwietnia) w Kolnie podczas spotkania z Piotrem Kłysem, wójtem gminy Łomża i Przewodniczącym Konwentu. – Planowana linia kolejowa to dla mieszkańców i dla naszego regionu ogromna szansa na rozwój, dlatego zdecydowanie popieram ten rządowy pomysł i mam nadzieję, że w takim kształcie zostanie on zrealizowany  -  mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 

W przyjętym stanowisku, które popierają też wójtowie i burmistrzowie z powiatu łomżyńskiego oraz Starosta Łomżyński czytamy m.in.: „Przyjęta przez Polski Rząd w listopadzie 2017 roku koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, wraz z rozbudową infrastruktury kolejowej zapewniającej połączenie z nim wszystkich regionów kraju, jest ze wszech miar racjonalna i uzasadniona. Nas, samorządowców łomżyńskich i kolneńskich, szczególnie cieszą proponowane przez CPK i Ministerstwo Infrastruktury zmiany przebiegu linii kolejowej biegnącej od Warszawy przez Ostrołękę w kierunku Mazur tak, by jadące nią pociągi mogły przejechać w okolicy Łomży. Linia kolejowa (Warszawa) – Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko to tzw. szprycha nr 3 z prezentowanych „10 szprych do lotniska”.  Wyrażamy poparcie tej inicjatywy widząc w niej kolejną szansę na poprawę konkurencyjności gospodarczej regionu i warunków życia mieszkańców.”  

Pod dokumentem widnieją podpisy Wójta Piotra Kłysa, Przewodniczącego Konwentu, Lecha Szabłowskiego, Starosty Łomżyńskiego, Andrzeja Dudy, Burmistrza Kolna i Józefa Bogdana Wiśniewskiego, Wójta Gminy Kolno.  Dokument przekazany zostanie Mateuszowi Morawieckiemu, Prezesowi Rady Ministrów oraz Andrzejowi Adamczykowi, Ministrowi Infrastruktury.

fot. A. Konopka