b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_100lat.jpg

Pan Józef Mierkowski pochodzący z Kozik, prowadzący gospodarstwo w Obiedzinie, a dziś mieszkający u córki w Kolnie 17 kwietnia skończył 100 lat. Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożyli ks. Stanisław Uradziński, Dziekan Kolneński, Jerzy Chaberek, kierownik KRUS w Kolnie i Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, który przekazał również życzenia od Wojewody Podlaskiego i Prezesa Rady Ministrów.

100 lat życia Pana Józefa wpisuje się w trudną historię Polski. Świadczy o tym mundur Jubilata i wojenne wspomnienia, którymi dzieli się z gośćmi. Wszelkie trudności udało się przeżyć i pokonać, bo przy życiu zawsze trzymała Pana Józefa głęboka wiara. Rodzina podkreśla, że do dziś Pan Józef jest bardzo pobożnym, pogodnym, dobrym człowiekiem i w tym bliscy upatrują odpowiedzi na pytanie o przepis na długowieczność.

Od 2008 roku Pan Józef jest wdowcem, ale z żoną Teodozją tworzyli zgodną rodzinę. Byli Rodzicami pięciu córek i dwóch synów – (jeden syn nie żyje). Dziś Pan Józef ma już 19 wnucząt i 20 prawnucząt.   Od 11 lat mieszka z córką Marią w Kolnie. Jubilat jest w dobrej kondycji, wciąż chodzi na Mszę św. do Kościoła pw. Św. Anny w Kolnie, gdzie ma swoje miejsce, czy na spacery. Zgromadzonym przy stole opowiada wiersz i komentuje bieżące wydarzenia w Polsce, a na zakończenie spotkania dziękując za obecność i życzenia wszystkim mówił : „niech Wam Bóg błogosławi”.