b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_x538x0.jpg.pagespeed.ic.sVBtqObsrC.jpg

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Czerwonem, Lachowie i Zabielu będą miały dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, matematyki, informatyki, przedsiębiorczości, plastyki i muzyki w ramach projektu " Wsparcie kompetencji kluczowych w OWP Gminy Kolno". Blisko 76 tys. zł dofinansowania na jego realizację przyznał Gminie Kolno 14 maja br. Zarząd Województwa Podlaskiego. - To już kolejny edukacyjny projekt z unijnym dofinansowaniem skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych dzięki któremu tworzymy ofertę mającą na celu ich wszechstronny rozwój – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

W ramach projektu zrealizowane zostaną zajęcia dla dzieci oraz zakupione będą pomoce dydaktyczne. Wsparcie z matematyki i przedsiębiorczości będzie realizowane z wykorzystaniem technologii informatycznych i komunikacyjnych. Projekt będzie realizowany od września 2019 r. do czerwca 2020 roku.  Wartość projektu to 79 520, 40 zł, z czego dofinansowanie wynosi 75 540, 40 zł. Środki na realizację projektu Gmina Kolno pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego za pośrednictwem LGD Kraina Mlekiem Płynąca w Małym Płocku.

fot. Anna Augustynowicz/Wrota Podlasia

więcej TUTAJ