b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMG-20190518-WA0017.jpg

W dniach 17-18 maja odbył się w Warszawie VII Międzynarodowy Konkurs Piosenki Jazzowej  Magnolia 2019, organizowany  przez Fundację Diamentowy Głos.  

 Kwalifikacja polegała na wysłaniu przygotowanego materiału muzycznego : dwie piosenki – pierwsza jazz tradycyjny z własną improwizacją i druga dowolna jazzowa. Komisja w składzie : Ludmiła Piechocka  prezes fundacji, pedagog wokalu, piosenkarka, promotorka wielu talentów wokalnych, Krzysztof Sadowski –kompozytor, muzyk jazzowy, pianista, założyciel Muzeum Jazzu w Warszawie i Tomasz Lach artysta plastyk, malarz, autor wspomnień o Krzysztofie Komedzie (wielkim kompozytorze jazzowym – 50 rocznica śmierci) – zakwalifikowała do konkursu w tym roku osiemnastu młodych wokalistów z całej Polski.

Wśród wybranych młodych talentów jazzowych znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej w Lachowie: Katarzyna Kosk, Wiktoria Kamińska i Gimnazjum w Lachowie Kamila Wyka. Wszyscy wykonawcy prezentowali w etapie przesłuchań konkursowych zaakceptowany wcześniej repertuar. Komisja do wielkiego finału i gali, która odbyła się następnego dnia  na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego zakwalifikowała laureatów miejsc I-III dwóch kategorii wiekowych. Na występ galowy została również zaproszona Katarzyna Kosk, która otrzymała wyróżnienie za oryginale wykonanie swojego repertuaru. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i płyty CD z muzyka jazzową. Gratulujemy Kasi wyróżnienia, Wiktorii i Kamili występu na tak prestiżowej imprezie muzycznej.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Kolno Panu Józefowi Bogdanowi Wiśniewskiemu za dofinansowanie wyjazdu młodych talentów wokalnych.

 Nauczyciel muzyki : Leszek Pogorzelski

na zdjęciu – od lewej : Krzysztof Sadowski, Kamila Wyka, Kasia Kos, Wiktoria Kamińska i Ludmiła Piechowska

mt_ignore