b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_herb_900_600.png

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty

Uczniowie i Rodzice

Jest czas pracy i czas odpoczynku. W procesie edukacji widać to wyraźnie. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliście. Dziś na świadectwie każdego ucznia zapisane są efekty tej wspólnej drogi nauki i wychowania pokonanej przez Was w roku szkolnym 2018/2019.

Roku wyjątkowym z wielu względów. Przede wszystkim dziś żegnamy ostatni rocznik gimnazjalistów. W wyniku reformy oświaty ten etap kształcenia właśnie przestaje istnieć.  W mijającym roku miał też miejsce ogólnopolski strajk nauczycieli, w którym uczestniczyli m.in. pracownicy szkół gminnych. To był trudny czas dla nas wszystkich, dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców. Jako organ prowadzący szkoły dołożyliśmy wszelkich starań, by przejść go w sposób możliwie łagodny. Kończący się rok szkolny zapamiętamy też, jako ten, w którym po raz pierwszy w partnerstwie z uczelnią wyższą realizowaliśmy duży innowacyjny projekt edukacyjny „Odkrywamy talenty uczniów z Gminy Kolno”. Wiem, że wymagał dużego zaangażowania nauczycieli, uczniów i rodziców i bardzo Wam za to dziękuję. Podsumowując mijający rok szkolny nie mogę nie wspomnieć też o długo oczekiwanej inwestycji – rozbudowie szkoły w Lachowie, którą właśnie realizujemy dzięki pozyskanej unijnej dotacji. W nowy rok szkolny wejdziemy już z nowym przedszkolem dla 50 dzieci wyposażonym m.in. w salę sensoryczną i kuchnię.

Szanowni  Państwo

Dziś jest najlepszy moment na podsumowanie, ale nie sposób w kilku zdaniach opowiedzieć o wszystkim, co przeżyliśmy, czego doświadczyliśmy w mijającym roku. Każda szkoła, ale też każdy uczeń i nauczyciel z osobna ma swoją historię. Ja chce podkreślić, że z dumą obserwuję nasze szkolne społeczności. Doceniam zaangażowanie kadry pedagogicznej i rodziców, którzy aktywnie uczestniczą w procesie kształcenia i wychowania ich dzieci.   Z radością dowiaduję się o sukcesach naszych utalentowanych i zdolnych uczniów, ale też jestem pełen uznania dla tych, którym nauka sprawia trudności, jeśli walczą i pokonują swoje słabości. Cieszy każda inicjatywa, każda inwestycja, każdy sukces, ale też świadomość, że w tych trudniejszych momentach siadamy do stołu i wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań, że możemy na siebie liczyć. Dziękując Wam wszystkim za pracę w mijającym roku szkolnym życzę udanych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

 

Józef Bogdan Wiśniewski,

Wójt Gminy Kolno

mt_ignore