b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_spotkanie1.jpg

Gmina Kolno może się poszczycić tym, że na jej terenie funkcjonuje dziesięć Kół  Gospodyń Wiejskich. Wielu z Was zapewne już słyszało o ich aktywności. Niektóre mają za sobą lata doświadczeń w działaniu, inne dopiero zaczynają . – Wszystkie są dla nas bardzo cenne, bo swoją aktywnością ubogacają  ofertę kulturalną, edukacyjną czy sportową skierowaną do mieszkańców i promują Gminę Kolno  – podkreśla Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. - Ostatnie sukcesy naszych KGW to dotacja zdobyta przez KGW Zaskrodzie na projekt „Sportowa Gmina Kolno – Turniej wsi” i nagroda dla  KGW Borkowo za sibrzaki przyznana przez jury XIX regionalnej edycji konkursu  Nasze Kulinarne Dziedzictwo  - obu Kołom składam serdeczne gratulacje!

Wspieranie działalności KGW to jedno z konsekwentnych założeń władz Gminy Kolno. Wójt Józef Wiśniewski, w ostatnim czasie zorganizował dwa spotkania z przedstawicielkami KGW, by wypracować najlepszy model współpracy. Na pierwszym spotkaniu omawiane były m.in. zasady współdziałania KGW  z instytucjami kultury, zasady wynajmu świetlic czy finansowego wsparcia z budżetu Gminy Kolno. Drugie spotkanie dotyczyło konkretnie spraw związanych z wypełnianiem wniosków o finansowe wsparcie do ARiMR.

- W trakcie obu spotkań podkreślałem, że poszukamy takich rozwiązań, by udzielić wsparcia Kołom Gospodyń Wiejskich w tych obszarach, w których jest ono najbardziej potrzebne – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Jednym z nich okazał się właśnie obszar pozyskiwania i rozliczania dotacji.

Takie wsparcie otrzymały m.in. te Koła, które chciały zdobyć dofinansowanie w ramach III konkursu Podlaskie Lokalnie  na wsparcie inicjatyw lokalnych. Dotację udało się zdobyć KGW Zaskrodzie. Na liście rezerwowej znalazły się projekty KGW w Kossakach, KGW „Kreatywne babeczki” w Kumelsku i KGW w Janowie.

Lista projektów z dofinansowaniem TUTAJ

Rozstrzygnięcie regionalnego etapu konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo w trakcie którego jury wybierało najlepsze spośród 100 produktów kulinarnych (sibrzaki wygrały w kat. innne produkty regionalne)  TUTAJ