b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_zofia.jpg

Pani Zofia Sarnacka z miejscowości Żebry 30 lipca skończyła sto lat! Z tej wyjątkowej okazji dziś dostojną Solenizantkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych i KRUS w Kolnie. Adam Masłowski, sekretarz gminy Kolno przekazał Pani Zofii życzenia napisane przez Premiera RP i Wojewodę Podlaskiego, a Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno grawerton i bukiet kwiatów w imieniu własnym i Józefa Bogdana Wiśniewskiego, wójta gminy Kolno.  Pan Jerzy Chaberek, kierownik PT KRUS w Kolnie z okazji 100 urodzin przekazał pani Zofii decyzję o dodatkowym świadczeniu przyznaną przez Aleksandrę Hadzik, prezes KRUS oraz kwiaty.

Ciesząca się wciąż dobrym zdrowiem pani Zofia opowiadała, że całe życie przepracowała w gospodarstwie. Wraz z mężem, który zmarł w wieku 96 lat, wychowali sześć córek i trzech synów. Dziś Pani Zofia jest nie tylko babcią (wnuki - 27 ) i prababcią ( prawnuki - 40), ale też praprababcią (praprawnuki - 9). Rodzinne gospodarstwo prowadzi już kolejne pokolenie, a pani Zofia cieszy się bliskością i troską syna Kazimierza z żoną Urszula i wnuka Andrzeja z żoną Marzeną i dziećmi.

Z okazji 100 urodzin życzymy pani Zofii wszelkiej pomyślności i zdrowia!