b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_DSC03464.jpg

Kinga Staniszewska, Katarzyna Kosk, Krzysztof Sarnacki i Wojciech Sarnacki – uczniowie Szkoły Podstawowej w Lachowie oraz Martyna Niedziołka ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie otrzymali Nagrody Wójta Gminy Kolno, a Cezary Grzegorz Kałęka ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie – Stypendium Wójta Gminy Kolno za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. Uroczyste odznaczenie uzdolnionych uczniów odbyło się w trakcie IX sesji Rady Gminy Kolno. – Gratulujemy Wam i dziękujemy za waza pracę, za wasze zaangażowanie, za to że macie tak ogromną determinację, by się doskonalić mówił do nagrodzonych Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. -  Cieszy nas fakt, że jesteście na najlepszej drodze by wyrosnąć  na ludzi, którzy będą pracowali na naszą rzecz w przyszłości , a robicie to teraz fenomenalnie.

 

Nagrody i dyplomy wręczali nagrodzonym Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i  Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno. Dyplomy i gratulacje oraz podziękowania otrzymali również rodzice uczniów i dyrektorzy szkół w Lachowie, Janowie i Wykowie. Rodzice Cezarego Grzegorza Kałęki podpisali z Wójtem Gminy Kolno umowę stypendialną.

- Oby takich chwil było jak najwięcej – podsumował Anastazy Jan Kalinowski. – Przyszłość naszej gminy się rozwija. 

Uczniowie, którzy otrzymali nagrody i stypendium musieli spełnić wymagania określone w stosownej uchwale Rady Gminy Kolno. Jednym z nich była wysoka średnia ocen: co najmniej 5,0 w przypadku nagrody i 5,5 w przypadku stypendium.