b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_wyroznienie.jpg

Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie otrzymało wyróżnienie w konkursie Inicjatywa Społeczna Roku 2019.  Kapituła konkursu doceniła inicjatywę zorganizowania 74 rocznicy obchodów bitwy pod Piasutnem Żelaznym zgłoszoną  w  kategorii  Kultura i dziedzictwo narodowe.  – Gratuluję wyróżnienia członkom Stowarzyszenia – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Doceniona została bardzo ciekawa inicjatywa, której realizację od lat wspiera zarówno Gmina Kolno, jak  i Gmina Zbójna.

Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 7 października w Białymstoku. Tytuły Laureata i wyróżnienia przyznane w  czterech kategoriach wręczał pan Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie reprezentował prezes Andrzej Szymański i wiceprezes Tadeusz Jabłoński.

Więcej informacji o rozstrzygnięciu konkursu TUTAJ

więcej zdjęć TUTAJ