b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_albumpromocja.jpg

Album „Kozioł i ziemia kolneńska w Dolnie Pisy” to wyjątkowe wydawnictwo. Na 160 stronach znajdują się fotografie z najważniejszych wydarzeń istotnych nie tylko dla mieszkańców Kozła, ale też gminy Kolno oraz gmin sąsiednich.  Obok zdjęć reporterskich są zatrzymane w kadrze kapliczki, pomniki, krajobrazy. Autorem jest pan Sylwester Nicewicz z Kozła.  10 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem przedstawiciele szkół gminnych mieli okazję dowiedzieć się jak powstał i co zawiera album.

Pan Sylwester Nicewicz przygotował niezwykłą prezentację albumu. Stworzył film, który  łączy jego -karty z fragmentami filmów z wydarzeń, których dotyczą. Okraszony autorskim komentarzem daje pełniejszy obraz tego, jak bogata jest zawartość książki. To, że za każdym zdjęciem kryją się ciekawe historie potwierdził pan Adam Masłowski, sekretarz Gminy Kolno, który przytoczył zebranym legendę o głazie z lasu obok Bialik, którego fotografia również znajduje się w albumie.

Autor nie tylko prezentował swój pierwszy album, ale opowiedział  też o kolejnych wydawniczych planach pokazując roboczą wersję książki pt. „ Natura ziemi kolneńskiej w fotografii”.

Na zakończenie w imieniu Wójta Gminy Kolno pan Adam Masłowski wręczył każdej ze szkół gminnych po trzy albumy do szkolnych bibliotek, a panu Sylwestrowi Nicewiczowi podziękował  za spotkanie i promowanie Gminy Kolno.

więcej zdjęć TUTAJ