b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_medal.jpg

To była wyjątkowa chwila dla dyrektorów czterech szkół gminnych i historyczna dla gminy Kolno. W trakcie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Białymstoku (11 października) pani Bożena Duda dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Janowie, pani Jadwiga Filipkowska dyrektor Szkoły Podstawowej  w Lachowie, pani Ewa Lipnicka dyrektor Szkoły Podstawowej  w Zabielu i pan Jacek Bagiński dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem odebrali  Medale Komisji Edukacji Narodowej, o których przyznanie wnioskował  Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.  Medale osobiście wręczył pan Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej, który nadaje Medale KEN.

- To odznaczenia za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania i chyba nikt nie ma wątpliwości, że nasi dyrektorzy na nie zapracowali – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Z dumą wnioskowałem o ich przyznanie i serdecznie gratuluję odznaczonym.

To historyczne, bo pierwsze Medale KEN dla naszych dyrektorów.  Gratulujemy!

Na zdjęciu dyrektorzy wspólnie z panem Dariuszem Piontkowskim Ministrem Edukacji Narodowej, panią Beatą Pietruszką Podlaskim Kuratorem Oświaty i panem Witoldem Gronostajskim dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży.