b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_Foto._Sylwester_Nicewicz_12.jpg

W środowy wieczór w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Lachowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla zespołów śpiewaczych, stowarzyszeń i grup nieformalnych współpracujących na co dzień z CKGK.  Zaproszeni goście mieli okazje nie tylko podzielić się opłatkiem, ale też obejrzeć spektakl w wykonaniu grupy teatralnej z Lachowa i wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu połączonych sil zespołów dziecięcych i młodzieżowych rozwijających swoje muzyczne talenty pod kierunkiem państwa Anny i Pawła Podeszwik.

W spotkaniu udział wzięli: Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, ks. Krzysztof Malinowski, proboszcz Parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie i ks. Bartłomiej Jaźwiński, Marcin Sekściński, zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży, Kazimierz Kowalewski radny Gminy Kolno, Jerzy Jabłoński sołtys Lachowa, Antoni Lewandowski komendant M-G ZOSP RP w Kolnie i strażacy z OSP Lachowo, Anna Nadolna kierownik Szkoły Muzycznej w Kolnie, Piotr Glinka kierownik CIS w Łomży, Andrzej Szymański prezes Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie, Jacek Bagiński prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno Integracja, Krystyna Banach prezes Stowarzyszenia KaFCuki w Czerwonem, członkowie Rady Programowej CKGK, przedstawiciele 11 Kół Gospodyń Wiejskich działających w gminie Kolno i trzy nasze Kluby Seniora.

Część artystyczna spotkania rozpoczęła scenka teatralna w wykonaniu grupy teatralnej z Lachowa, która do występu przygotowywał instruktor Kazimierz Koter. Następnie z koncertem kolęd wystąpiły dzieci i młodzież z grup Il Canto i M&TBD pod kierunkiem Anny Podeszwik i Pawła Podeszwik. CKGK planuje, że w 2020 roku kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy można będzie wysłuchać w kościołach.

W dalszej części spotkania były życzenia, podzielenie się opłatkiem oraz poczęstunek.