b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_senioriada.jpg

Już po raz 9. seniorzy z gminy Kolno i ich rodziny spotkali się na Senioriadzie w Borkowie. Ideą corocznego Dnia Seniora jest integracja międzypokoleniowa środowiska. To ukłon w stronę Babć i Dziadków oraz podziękowanie za wypełnianie tych ważnych ról społecznych. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Borkowie, sołtys Borkowa Sławomir Cudnik oraz Centrum Kultury Gminy Kolno.

Biesiada zgromadziła wielu mieszkańców Borkowa i nie tylko. Na sali gimnastycznej SP w Borkowie zasiedli m. in. Józef Bogdan Wiśniewski - wójt gminy Kolno, Marcin Piotr Sekściński - wicewojewoda podlaski, Tadeusz Klama - starosta kolneński, ksiądz proboszcz Krzysztof Wróblewski, Marek Baczewski -  radny gminy Kolno, Teresa Skrodzka - dyrektor GBP w Czerwonem oraz przedstawiciele klubów seniora i zespołów śpiewaczych z terenu gminy Kolno.

Motywem przewodnim imprezy był taniec i pieśń ludowa. Sceniczne występy zainaugurowało KGW w Borkowie, później na scenie zaprezentował się zespół "Borkowiacy". Niewątpliwą atrakcją były występy zespołów spoza naszej gminy. Mistrzowskie występy kapel  'Przekrój" i  "Miód na serce" skradły serca uczestników zabawy. Dopełnieniem spotkania były serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz okolicznościowy tort ufundowany przez Józefa Bogdana Wiśniewskiego, wójta gminy Kolno.

Organizacja imprezy  nie byłaby możliwa bez wsparcia i życzliwości wielu osób i instytucji, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli z nami spędzić ten wyjątkowy wieczór. Do zobaczenia za rok na X Dniu Seniora!

Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie