b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_droga1.jpg

Kolejną umowę na budowę nowych dróg w naszej gminie podpisał dziś wójt Józef Wiśniewski. W Janowie i Czerwonem w ramach dwóch projektów dofinansowanych z PROW na lata 2014 – 2020 przybędzie łącznie ponad 3 km asfaltowych nawierzchni. Inwestycje mają być zrealizowane do września br.

Drogi w Janowie i Czerwonem to dwie z pięciu inwestycji drogowych, na które Gmina Kolno zdobyła dofinansowanie w ramach PROW na lata 2014 – 2020. W ubiegłym roku zrealizowane zostały przebudowy i budowy dróg w Zaskrodziu, Łosewie i Rydzewie Świątkach.

-Wykorzystaliśmy maksymalnie szansę, jaką dawał samorządom nabór wniosków na drogi lokalne w ramach PROW - podkreśla wójt Józef Wiśniewski. – Dzięki pozyskanym środkom w pierwszym etapie wykonaliśmy ponad trzy kilometry nowych dróg w trzech miejscowościach. W tym roku nowe drogi służyć będą mieszkańcom kolejnych dwóch miejscowości.

Wykonawcą inwestycji z Janowie i Czerwonem jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. z Łomży. Łącznie w ramach pięciu drogowych inwestycji dofinansowanych z PROW w gminie Kolno powstanie ponad 6 

kilometrów nowych dróg.tablica drogi Janowo

b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_tablica_drogi_czerwone.jpg