b_250_200_16777215_00_images_artykuly_wojtforum.jpg
Szanowni Przedsiębiorcy,

Gmina Kolno, to gmina typowo rolnicza, ale nawet w tej branży prowadzenie działalności gospodarczej jest coraz bardziej powszechne. W naszej gminie działa 266 przedsiębiorców dla których gmina Kolno jest głównym miejscem wykonywania działalności gospodarczej. Rodzaj wykonywanej przez nich głównej działalności to najczęściej: wynajem i dzierżawa maszyn rolniczych, działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinna, posadzkarstwo, tapetowanie i oblicowywanie ścian, sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych, transport drogowy towarów. (według raportów CEIDG z 26 sierpnia 2016 r.)

Jesteście grupą aktywnych, przedsiębiorczych mieszkańców, która do tej pory nie miała płaszczyzny do wymiany doświadczeń. Zapraszając Państwa na pierwsze Forum Przedsiębiorców Gminy Kolno stworzyliśmy taką możliwość. Nasze spotkanie było nie tylko okazją do integracji środowiska, ale też do zdobycia przydatnych informacji, czy do nawiązania dialogu z samorządem. Dziękuję tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie, zarówno po stornie ekspertów, jak i po stronie przedsiębiorców.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchamiamy na stronie internetowej Gminy Kolno zakładkę pod hasłem „Dla Przedsiębiorców”,  gdzie znajdą się m.in. relacja z I Forum Przedsiębiorców Gminy Kolno, czy informacje dotyczące źródeł finansowania działalności gospodarczej. Tworzymy też internetową bazę firm prowadzących działalność gospodarczą w naszej gminie, by pokazać Wasz potencjał. Zachęcam Państwa do korzystania z publikowanych tu informacji, do kontaktu z naszymi specjalistami od pozyskiwania funduszy oraz do umieszczenia wizytówki Państwa przedsiębiorstwa w naszej bazie firm.

Z wyrazami szacunku

Józef Bogdan Wiśniewski,
Wójt Gminy Kolno