b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_Ja_w_internecie_plakat.jpg

   Zapraszamy dorosłych mieszkańców Gminy Kolno na bezpłatne szkolenia cyfrowe w ramach projektu „Ja w Internecie”. Daj sobie szansę i naucz się korzystać z możliwości internetu!

Gmina Kolno otrzymała grant w wysokości 150 000 złotych na sfinansowanie szkoleń dla dorosłych mieszkańców.

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców jest zwiększenie ich  umiejętności  poruszania  się  w  sieci,  bezpieczeństwa  w  internecie  i wzmocnienia  pozycji  na  rynku  pracy.  Istotnym  elementem  szkoleń  jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Uczestnik szkoleń może wybrać interesujący go obszar tematyczny spośród sześciu:

Rodzic  w Internecie, Rolnik w sieci, Mój biznes w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzenie własnej strony internetowej (bloga), Kultura w sieci (brak miejsc).

Rekrutacja uczestników będzie prowadzona od 1 października do 31 października 2018 roku. Zapisy na szkolenia prowadzone są aż do marca 2019 roku na tematy gdzie są wolne miejsca. Mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 25 lat, w tym osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska  Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod  kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

Formularz uczestnictwa: POBIERZ

Oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych: POBIERZ

Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Gminy Kolno, pokój 206.

Więcej informacji o szkoleniu:

Urząd Gminy Kolno

ul. Wojska Polskiego 20

18-500 Kolno

Tel. 86 278 91 24 - Pokój 206 (II piętro)

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.