Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna...

Na stronie internetowej www.krus.gov.pl po raz pierwszy został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich, którego tematyka dotyczy problematyki bezpieczeństwa pracy podczas chowu i hodowli zwierząt.

Czytaj więcej: Zapraszamy na patriotyczny koncert w Zabielu

W najbliższą niedzielę 16 sierpnia na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zabielu odbędzie się koncert zespołu "Skowronki". Występ jest częścią cyklu koncertów pod hasłem "W moim sercu wolność gra" realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.  Zespół "Skowronki" działa od 1986 roku przy Zespole Szkół w Brańsku. Koncert w Zabielu rozpocznie się o godz. 17.30. Wstęp wolny. Zapraszamy. Więcej o inicjatywie TUTAJ.

Czytaj więcej: Świętowanie zakończenia projektu

W remizie OSP w Borkowie 9 sierpnia 2020 r. odbyło się świętowanie zakończenia projektu "Śladami przeszłości i teraźniejszości" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem Filię w Borkowie. Grupa projektowa z Borkowa i okolic w składzie: Martyna Bajno, Daria Cudnik, Mateusz Góralczyk, Natalia Klimek, Julia Kobryś, Michał Konstanty, Michał Kordal, Natalia Papież, Damian Patalan, Karolina Samul, Oliwia Sielawa, Jakub Terepka, Kinga Wielbut, Klaudia Wielbut intensywnie pracowała pod okiem kadry: Barbary Sielawy- koordynatora projektu i Teresy Aliny Skrodzkiej - dyrektor GBP w Czerwonem.

Czytaj więcej: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kolno”

Gmina Kolno informuje, że przedsięwzięcie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kolno” jest dofinansowane w 2020 roku ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego pod nazwą „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Czytaj więcej: Przetarg ustny nieograniczony

Wójt Gminy Kolno ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności do nieruchomości gruntowych, niezabudowanych stanowiących własność Gminy Kolno zlokalizowanych na terenie wsi Niksowizna. Szczegóły TUTAJ

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Kolno, pokój nr 212 lub telefonicznie pod numerem 86 278 91 31.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2020 r., o godz. 17.00 na terenie całego województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej: Rejestr Danych Kontaktowych

Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych, uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych, którego głównym celem jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Więcej informacji o RDK TUTAJ, a co zrobić, by dołączyć do RDK i korzystać z usług - zobacz TUTAJ

Czytaj więcej: Ważna informacja

Jeśli byłeś uczestnikiem rejsu Big Boat Party Gdynia 2020, który odbył się dnia 12 lipca 2020 r. skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Kolnie: tel/fax.(86) 2783191,(86) 2781989. Na pokładzie promu znajdowały się 2 osoby z województwa mazowieckiego, u których potwierdzono COVID-19.

Czytaj więcej: Będzie kolejny remont drogi wojewódzkiej nr 647

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla użytkowników drogi wojewódzkiej nr 647. Po serii remontów tej trasy na odcinkach od Starego Gromadzyna przez Zabiele do granic administracyjnych Gminy Kolno przyszedł czas na poprawę stanu jej nawierzchni  w kierunku do Stawisk. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał właśnie najkorzystniejszą ofertę na remont tej drogi na odcinku  od Starego Gromadzyna do Pachuczyna.  – Nasze  starania, ale też wysiłki władz samorządów przez które przebiega ta droga, oraz bardzo dobra współpraca z zarządem województwa podlaskiego i  Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich przynoszą efekty  - mówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno . - Po zakończeniu tych prac droga wojewódzka nr 647 w obszarze naszej gminy będzie już prawie w całości bardzo dobrej jakości, a co za tym idzie będzie  drogą bezpieczną, co na tej uczęszczanej trasie ma ogromne znaczenie.

Czytaj więcej: Zaproszenie na Piknik Rodzinny w Zabielu

W najbliższą niedzielę 26 lipca na placu przy remizie OSP w Zabielu odbędzie się Piknik Rodzinny. W programie m.in. prezentacje zespołów wokalnych, pokaz strażacki, malowanie twarzy i konkursy. Początek Pikniku o godz. 13.00.

Czytaj więcej: Mamy dofinansowanie na budowę targowiska w Lachowie

Umowę na dofinansowanie projektu „Budowa targowiska w Lachowie” podpisał dziś  w Białymstoku Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno z Arturem Kosickim marszałkiem województwa i Markiem Malinowskim członkiem zarządu województwa podlaskiego. Kwota ponad 673 tys. zł pochodzi z PROW na lata 2014 – 2020. Dzięki tej inwestycji w centrum Lachowa powstanie przestrzeń stwarzająca nowe możliwości m.in. producentom żywności .