Czytaj więcej: Obchody 83  rocznicy rozformowania 110 Pułku Ułanów w Janowie

28 września 1939 r. w Janowie doszło do rozformowania 110 Pułku Ułanów, ale żołnierze nie złożyli broni. Do dalszej walki ruszyły stąd oddziały: ppłk Jerzego Dąbrowskiego "Łupaszki", mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i rotmistrza Witolda Bilińskiego o czym przypomina pomnik, przy którym 25 września br. odbyły się obchody rocznicy tego wydarzenia.

 - Oni zdecydowali się na to, aby do końca być wiernym przysiędze żołnierskiej, to jest przejaw największej próby patriotyzmu, dlatego z dumą organizujemy te uroczystości po to, aby to wydarzenie i te decyzje były przez nas pamiętane i upamiętniane - mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. - A patrząc na obecność państwa jestem bardzo spokojny o to, że te nasze działania które zostały zapoczątkowane tu w Janowie w 2011 roku będą kultywowane, bo one mają niesamowity wymiar i sens: nie pozwalają zapomnieć i tworzą fundament, aby budować przyszłość na tych najwspanialszych wartościach.

Czytaj więcej: Zapraszamy na patriotyczną uroczystość do Janowa

W najbliższą niedzielę (25 września) przy pomniku w Janowie odbędzie się patriotyczna uroczystość. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 83 rocznicy rozformowania 110 Zapasowego Pułku Ułanów.

Czytaj więcej: Dzień Ziemniaka

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Lachowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem, jak co roku,  włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej  już od 10 lat przez Prezydenta RP. Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza odbyło się w siedzibie Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Lachowie i było odpowiedzią na serdeczne zaproszenie dyrekcji szkoły i przedszkola.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące planowanego naboru wniosków o przyznanie pomocy na Podejmowanie działalności gospodarczej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj więcej: Dożynki Gminne w Zabielu już za nami

W ostatnią niedzielę sierpnia, zgodnie z gminną z tradycją,  podziękowaliśmy za plony, a rolnikom za i ich ciężką, codzienną  pracę. Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 28 sierpnia w Zabielu. Dopisała piękna pogoda i goście, w tym m.in. parlamentarzyści, służby mundurowe i delegacja z Litwy .  

– Nasza gmina,  to gmina typowo rolnicza, dlatego  Dożynki to zawsze bardzo ważne wydarzenie – podkreśla  Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. - Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie, by nie tylko razem  świętować, ale przede wszystkim podziękować,  wyrazić  szacunek i uznanie dla naszych gospodarzy i ich rodzin, bo to rolnicy, od pokoleń, są solą tej ziemi.  

Przypominamy, że wnioski o dodatek węglowy mieszkańcy Gminy Kolno składać mogą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolnie, ul. Sienkiewicza 5.  Bardzo ważne jest to, by wskazane we wniosku źródło ogrzewania, było wcześniej wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Czytaj więcej: Nowy sprzęt komputerowy dla 71 uczniów z naszej gminy

Laptopy, komputery i tablety zakupione z pieniędzy, które Gmina Kolno pozyskała w ramach programu   „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” zostały dziś  (18 sierpnia) rozdane wnioskodawcom.  

– Moment jest idealny, za chwilę skończą się wakacje, rozpocznie się szkoła i ten sprzęt komputerowy będzie służył  państwa dzieciom  – mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Życzę, by służył jak najlepiej   i dziękuję Sekretarzowi Gminy Kolno oraz  wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Kolno, którzy pracowali nad realizacją tego projektu.

Czytaj więcej: Już można składać wnioski o dodatek węglowy

 17 sierpnia weszło w życie Rozporządzenie  w sprawie  wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego.  Mieszkańcy Gminy Kolno, którzy do ogrzania swojego gospodarstwa domowego używają węgla lub paliw węglopochodnych zawierających co najmniej 85% węgla kamiennego, mogą już składać wnioski do Wójta Gminy Kolno. Wnioski o dodatek węglowy przyjmowane będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolnie ul. Sienkiewicza 5 w godz. 8.00 - 15.00.

Czytaj więcej: Trwa nabór wniosków do konkursu na wsparcie inicjatyw lokalnych

Operatorzy projektu Podlaskie Lokalnie - Fundacja Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku zachęcają do składania wniosków mikrodotacyjnych w ramach Konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych.

Czytaj więcej: 71 uczniów z gminy Kolno otrzyma sprzęt komputerowy

Gmina Kolno skutecznie aplikowała o pieniądze z programu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. 18 sierpnia o godz. 9.00 na sali konferencyjnej Gminy Kolno w Czerwonem nastąpi przekazanie sprzętu zakupionego w ramach jego realizacji.