b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_Projekt_bez_tytułu.jpg

Ponad 214 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych otrzyma Gmina Kolno na przebudowę drogi wewnętrznej w Kumelsku. To inwestycja, która była na liście rezerwowej tegorocznego naboru. Po aktualizacji zadań inwestycyjnych okazało się, że 13 projektów przebudowy dróg gminnych w województwie podlaskim z tej listy uda się jeszcze zrealizować w ramach środków na 2020 rok.

- Fakt, że właśnie nasz projekt z listy rezerwowej otrzyma dofinansowanie to dla nas bardzo dobra wiadomość – podkreśla Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. -  To będzie już piąta inwestycja drogowa w naszej gminie zrealizowana dzięki wsparciu pozyskanemu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Drogi gminne już przebudowane ze wsparciem z FDS to droga w miejscowości Brzózki, w miejscowości Tyszki – Wądołowo, w Glinkach oraz na trasie Lachowo – Kossaki. Droga w Kumelsku przebudowana zostanie na odcinku 430 metrów bieżących. Wartość inwestycji to ponad 428 tys. zł

W naborze w ramach FDS na rok 2021 Gmina Kolno złożyła siedem wniosków. Jeden z nich dotyczył wspomnianej drogi w Kumelsku, pozostałe inwestycje to: przebudowa drogi gminnej Nr 104399B Kozioł – Szablaki, przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Stary Gromadzyn, przebudowa drogi wewnętrznej we wsi Wykowo, przebudowa drogi gminnej Nr 104373B Czerwone - Bialiki , przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Borkowo, przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Czerwone.

źródło planu orientacyjnego:  projekt budowlany przebudowy drogi w Kumelsku