b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_laweczka.jpg

       Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprasza do obejrzenia spektaklu „ Ławeczka” Aleksandra Gelmana, w ramach realizowanego przez GBP w Czerwonem zadania „Spotkania z Teatrem”.

 

   „Ławeczka” napisana w 1985 r. przez rosyjskiego dramaturga, Aleksandra Gelmana dotyka tematu moralności i sumienia. To opowieść o ogromnej potrzebie miłości, a jednocześnie lęku i obawie przed odpowiedzialnością za drugą osobę. Sztuka mówi o potrzebie stabilizacji z jednej strony, nieustannej chęci bycia adorowanym i uwodzonym, z drugiej. Wiera i Fiodor to ludzie przeciętni. Obojgu nie ułożyło się życie, a mimo to pod pozorem przeżycia „przygody” dalej poszukują miłości, która wypełniłaby pustkę w sercu.
       Zorganizowanie wydarzenie było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura - Interwencje 2020”.

GBP w Czerwonem

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu TUTAJ

Dok1