b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_bibliotekalogo.jpg

Wieczornica w formie on-line to ostatnie zaplanowane działanie w ramach  projektu "Śladami Jana Pawła II" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla Książki. Partnerami projektu byli: Urząd Gminy Kolno, Zespół Placówek Oświatowych, Stowarzyszenie KaFCuki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”, szkoły podstawowe z terenu gminy Kolno, Centrum Kultury Gminy Kolno i Zespół Czerwieniacy.

 

       W nagraniu Wieczornicy uczestniczyli pracownicy GBP w Czerwonem, CKGK w Koźle, przedstawiciele Stowarzyszenia KaFCuki i Zespołu Czerwieniacy, panie z KGW w Wykowie, a nagranie zrealizował Sylwester Nicewicz.

       Celem zrealizowanego projektu było upowszechnianie literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów poprzez działania edukacyjne, oświatowe i kulturalne.

      Podsumowanie przedsięwzięcia to doskonała okazja, by jeszcze raz wspomnieć o zrealizowanych działaniach projektowych. Odbyło się czytanie w sieci utworów o Janie Pawle II i Jana Pawła II. Jednym z działań  był konkurs multimedialny " Jan Paweł II- Papież, Polak, Człowiek", którego celem było upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości  Papieża, kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji na określony temat, współpraca pokoleniowa oraz promowanie nowatorskich technologii.  Zwycięzcy i uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę szlakiem papieża do Wadowic i Zakopanego. W czerwcu zorganizowaliśmy wycieczkę do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie za pośrednictwem najnowocześniejszych technik multimedialnych  i tysięcy eksponatów ukazane zostało życie i działalność dwóch wybitnych Polaków.

       Wszystkim którzy wzięli udział w działaniach projektowych oraz okazali nam pomoc i życzliwość podczas realizacji projektu, serdecznie dziękujemy.

        Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.”

GBP w Czerwonem

Wieczornica dostępna TUTAJ

instytut