b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_chryzantemy1.jpg

W Gminie Kolno nie brakuje miejsc pamięci, które świadczą o bogatej historii tych ziem czy o   bohaterstwie jej mieszkańców. 13 listopada pracownicy Centrum Kultury Gminy Kolno udekorowali je donicami  z chryzantemami.   – To wyraz naszej pamięci o zmarłych i szacunku dla historii, ale też symboliczny gest wsparcia i reakcja na bieżącą sytuację związaną ze skutkami epidemii koronawirusa - podkreśla Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

 

Doniczkowe kwiaty ( 75 sztuk) Gmina Kolno pozyskała nieodpłatnie w ramach akcji prowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chryzantemy pozyskane przez ARiMR od  producentów i sprzedawców (w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzeniem zakazu wstępu na cmentarze) rozdawane były na pisemny wniosek samorządom, organizacjom pozarządowym lub instytucjom publicznym. Warto było je dobrze zagospodarować, bo nieodebrane kwiaty trafią do firm zajmujących się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów.

Chryzantemy stanęły m.in. w Kossakach, Glinkach, Lachowie, Wykowie, Wincencie, Czerwonem, Starym Gromadzynie, Borkowie, Janowie, Łosewie, Piasutnie Żelaznym, Kolimagach, Koźle i na cmentarzach w Kolnie.